Trendy we współczesnych wnętrzach

Kolorem roku 2020 został PANTONE 19-4052 Classic Blue.​

Klasyczny niebieski symbolizujący spokój, pewność siebie i pragnienie stabilizacji oraz trwałych życiowych fundamentów w niepewnych czasach zdominowanych przez technologię.

Classic Blue należy bez wątpienia do palety barw zimnych dlatego , aby złagodzić jego chłód warto pomyśleć o nastrojowych dodatkach i odpowiednim oświetleniu.​

 

Kolory współgrające z  klasycznym niebieskim 2020 roku


Akcent we wnętrzach

We wnętrzach tego roku pojawia się tak zwany statement piece - charakterystyczny mebel, dodatek albo element wykończenia,  przyciągający wzrok, dominujący nad całością wystroju.

Nie rezygnuj z dużych, wyraźnych wzorów,  intensywnych barwnych plam.

Jeden dominujący akcent aranżacji wnętrza pozwoli  Ci na łatwiejsze urządzenie reszty pomieszczenia.

Jest to dobry sposób na szybką  i nie wymagającą wielu pieniędzy zmianę stylu.


Metal

Industrialny charakter wnętrz zawdzięczamy metalowym elementom dzięki, którym wnętrza nabiorą lekkości i charakteru. Ten modny trend można wprowadzić jako dodatek np. w postaci  okrągłego  lustra w metalowej ramie,  uchwytu w komodach lub szafkach, metalowych elementach oświetlenia, szafkach, półkach i regałach.

W jednym pomieszczeniu możemy wykorzystać różne rodzaje metalu. Elementy z  blachy, mosiądzu, miedzi, pozłacane czy posrebrzane można ze sobą łączyć, niezależnie od ich barwy, odcienia i stopnia pokrycia patyną. Metaliczny eklektyzm obecnie jest bardzo modny i  łatwy do wprowadzenia w każdym wnętrzu.


Natura we wnętrzach

Rośliny mogą być wspaniałą ozdobą wnętrz-trend biofilii (miłości do natury) wprowadza do wnętrz przyrodę w postaci nie tylko żywych roślin , ale również naturalnych materiałów w tym drewna, kamienia,lnu , skóry i ogólnej aranżacji przypominającej świat przyrody.

Powraca moda na rośliny, które pamiętamy z babcinego parapetu a wnętrza zyskują naturalność w  wykończeniach i akcentach.


Mieszkać odważnie

Nasycone barwy , odważne nieco humorystyczne rozwiązania i krzyczące kontrasty przyciągające wzrok ,tak prezentuje się obecnie eklektyczny styl odważnych miejskich mieszkań.

Powiązany z kulturą pop – art i komiksowym stylem wprowadza do wnętrza dużą dawkę pozytywnej energii.


Klasycznie i nowocześnie

Art Deko to styl, który spodoba się osobom lubiącym wyrafinowane wzornictwo.

Jasne barwy połączone z ciemnymi dodatkami, meblami i wykończeniami współczesnego stylu Art Deko tworzą we wnętrzach klasyczną nowoczesność często  zadziwiającą i nieoczywistą.

Starannie dobrane dodatki, połyskliwe chromy, marmury i złocenia łączą piękny wygląd i funkcjonalność przestrzeni.


Efektowne tapety i głębia iluzji

Jeszcze kilka lat temu w nowoczesnych domach stawiało się przede wszystkim na malowanie ścian farbami w rozmaitych technikach. Dziś trend ten odchodzi w zapomnienie. We wnętrzach królują duże dekoracje, geometryczne wzory, abstrakcyjne motywy i kwiecista grafika.

Tapety ścienne wracają w coraz to nowszych odsłonach i odważnych eksperymentach estetycznych -nowoczesne, tematyczne czy przeznaczone do konkretnych wnętrz. Właściwie dobrane stanowią zarówno tło do wyrazistych drobiazgów zdobiących wnętrze, jak również spójną całość ze stylistyką pomieszczenia. 

Niezwykle ciekawy trend, który pojawił się w aranżacji wnętrz to trójwymiarowe obrazy optycznie powiększające wnętrze. Abstrakcyjne digitalne wzory i przestrzenne widoki to  efektowna i oryginalna dekoracja.


Ścianka działowa inaczej

Nowoczesne wnętrza wyróżniają się przestronnością, która wynika z zastosowania odpowiednich materiałów i sposobu dzielenia przestrzeni. Chcąc pozostawić we wnętrzu namiastkę natury możemy wykorzystać regał zastawiony bujną roślinnością, która podzieli przestrzeń a zarazem stworzy miłe dla oka wrażenie lekkości i miękkości.

Świetnym rozwiązaniem będą szklane ściany wewnętrzne, pozwalające światłu bez oporów wnikać do pomieszczeń. Użytkownicy pokochali śmiałe i awangardowe kolorowe szklane ścianki działowe. Niebanalną ozdobą wnętrz mogą stać się ażurowe ścianki działowa z drewnianych listew, które w oryginalny sposób dzielą i dekorują przestrzenie domów i firm.